Co warto zrobić przed końcem 2021 roku?

Co warto zrobić przed końcem 2021? Podpowiadamy, jak dobrze przygotować się na nadejście Nowego Roku.

Zrób podsumowanie roku i zaplanuj kolejny

Przed nadejściem nowego roku warto przemyśleć minione miesiące i zastanowić się, co istotnego wydarzyło się w naszym życiu w ostatnim czasie. Świadoma refleksja nad tym, co już za nami, pozwoli nam lepiej przygotować się do zaplanowania tego, co czeka nas w przyszłości. Być może wyciągniemy wnioski z naszych działań lub zweryfikujemy niektóre relacje i doświadczenia. Wówczas będziemy w stanie zastanowić się, co chcemy zrobić w nadchodzącym roku i rozplanować nowe cele.

Uporządkuj przestrzeń wokół siebie

Nowy rok sprzyja porządkowaniu, zarówno w przestrzeni materialnej, jak i poszczególnych obszarach naszego życia. Warto rozpocząć od przeorganizowania naszego otoczenia, w zależności od tego, co wydaje nam się najistotniejsze przed kolejnym rokiem. Posprzątanie szafek, uporządkowanie książek, przejrzenie notatek, a może naprawienie dokuczającego nam przedmiotu? Badania pokazują, że osoby, które odczuwają chaos w otoczeniu, znacznie trudniej realizują swoje cele i mają problemy z motywacją. Poświęćmy więc czas na to, by nasze mieszkanie było dla nas przestrzenią spokoju i ładu, co ułatwi nam wejście w nowy rok w dobrym nastroju, a także ułatwi porządkowanie niematerialnych kwestii.

Przygotuj kalendarz na nowy rok

Kalendarz – 2022 rok nie może obyć się bez dobrego terminarza. Dzięki niemu rozplanujemy postanowione wcześniej cele i rozpiszemy wszystkie wydarzenia, które czekają nas w najbliższych miesiącach. Zapisanie planowanych działań motywuje nas do ich realizacji, ponieważ wówczas czujemy, że już samo zanotowanie danego celu w jakiś sposób zobowiązuje nas do jego urzeczywistnienia. Z kalendarzem łatwiej zdecydujemy, na co chcemy poświęcić czas w niedalekiej przyszłości, oraz zorganizujemy wszystko, czego nie udało nam się wykonać w kończącym się roku.

Related posts