Co warto zrobić przed końcem roku?

Koniec 2021 roku coraz bliżej, co sprzyja podsumowaniom i planom, dlatego podpowiadamy, na co warto poświęcić czas przed nadejściem kolejnych miesięcy.

Sporządź podsumowanie roku i listę planów na najbliższy okres

Koniec roku sprzyja refleksji i przyjrzeniu się swojemu dotychczasowemu życiu. To czas, kiedy weryfikujemy nasze plany z przeszłości oraz zastanawiamy się, na czym chcemy się skupić przez najbliższe miesiące. Tradycja spisywania noworocznych postanowień sprzyja świadomemu spojrzeniu na swoje życie, a także motywuje nas do realizacji wymarzonych celów. Przed rozpisaniem planów na nowy rok warto jednak zacząć od podsumowania minionych miesięcy, próby oceny tego, co udało nam się zrobić, co wartościowego wydarzyło się w naszym życiu, a także jakich błędów nie udało nam się uniknąć. Dopiero wyciągając wnioski z przeszłości możemy mądrze rozplanować przyszłość i zastanowić się, co pragniemy zrobić w najbliższym czasie.

Zaopatrz się w kalendarz na kolejny rok

Kalendarz na 2022 rok nie może rozpocząć się bez niego. Zakup terminarza to punkt obowiązkowy, jeśli chcemy sprawnie przygotować się na nadchodzące miesiące. Zwłaszcza że noworoczne postanowienia warto skonkretyzować w formie rozpisanych w kalendarzu planów. Obecnie mamy do wyboru tak wiele rodzajów i okładek organizerów, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kalendarz książkowy – tygodniowy lub dzienny, a może niewielki terminarz kieszonkowy? Wybór jest spory, ale przede wszystkim warto pamiętać o tym, by kalendarz był dopasowany do naszych preferencji. Dlatego przy zakupie zwróćmy uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak:

  • jakość okładki,
  • rodzaj papieru,
  • rozkład stron w kalendarzu (dzienny, tygodniowy pionowy, tygodniowy poziomy),
  • ilość wolnej przestrzeni na notatki
  • dodatkowe strony dołączone do organizera. 

Dodatkowo warto kupić kalendarz, który posłuży nam do organizacji w domu. Może to być terminarz ścienny lub do postawienia na biurko. Dzięki niemu będziemy mogli łatwo spojrzeć do naszych planów podczas planowania w domowym zaciszu.

 

Related posts