Kalendarz

Lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Od 2010 r. mieliśmy ponad 365 tys. odwiedzin ;)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 42

W tym tygodniu 153

W tym miesiącu 834

Artykuły

Piknik Naukowy EDUSCIENCE

Dnia 5 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie odbył się Piknik Naukowy ?Eduscience? zorganizowany przez naszą szkołę oraz Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Warszawie w ramach projektu pn. ?Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii ? EDUSCIENCE? współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Impreza ta jest częścią ogólnopolskiego pilotażowego projektu, w którym bierze udział  ponad 250 szkół z całej Polski.

 

Piknik naukowy na wesoło - Bartłomiej Piech  zobacz artykuł

 

Na początku głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół ? Pan Jerzy Rosiak, który przedstawił rolę odkrycia naukowego dla rozwoju cywilizacji a także dokonał uroczystego otwarcia pikniku edukacyjnego. Imprezę uświetnili swą obecnością Pan Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator, który z bardzo dużym zainteresowaniem obserwował przebieg zajęć  i przeprowadził wiele rozmów z uczniami ? uczestnikami tego bardzo ważnego wydarzenia naukowego w ich rozwoju  edukacyjnym oraz Pani Justyna Buczyńska z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk- koordynator pikników naukowych Eduscience  a zarazem czuwająca nad przebiegiem zajęć dydaktycznych podczas pikniku.

 

Z radością gościliśmy w murach naszej szkoły reprezentacje z Gimnazjum im. E. M. Andrioliego w Nałęczowie, Gimnazjum im. Bolesława Prusa z Gołąbek, Gimnazjum z Piotrowic,Gimnazjum z Sadurek. W pikniku wzięli również udział uczniowie Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie.

Wtorkowe wydarzenie edukacyjne zainaugurował otwarty dla wszystkich pokaz naukowy. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji, a wśród nich warsztaty objaśniające ciekawe zjawiska świata przyrody i nauki kryjące się pod zagadkowymi tytułami: ?Ścinanie białka?, ?Magnetyczne szaleństwo?, ?Kolorowa chemia? czy ?Matematyczne rozmaitości".

 

Wizyta w przygotowanym specjalnie planetarium odkryła przed młodymi obserwatorami tajemnice Kosmosu, a wędrówka przez galaktyki, przyglądanie się gwiazdozbiorom, narodzinom i śmierci ciał niebieskich okazała się wspaniałą przygodą i skłoniła do stawiania wielu poważnych pytań. Podczas pracy przy stanowiskach samoobsługowych młodzi naukowcy mogli przeprowadzić eksperymenty obrazujące interesujące zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne. Dla wszystkich przewidziano również lekcje z wykorzystaniem innowacyjnych metod dydaktycznych. Prowadzący zajęcia prezentowali szeroką wiedzę w dziedzinie nauk matematycznych i przyrodniczych. Atrakcyjny sposób przekazu z pewnością pobudził młodzież do własnych przemyśleń
i poszukiwań. Na zakończenie pikniku wśród uczestników rozlosowano ciekawe nagrody.

Projektowi Eduscience patronują: Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, TVP1 i Państwowa Agencja Prasowa.

Organizatorem pikniku z ramienia Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego była  Pani Ewa Gułkowska - wicedyrektor szkoły.

 

UCZNIOWIE

5 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się Piknik Naukowy organizowany w ramach realizowanego projektu Edusience, a także Dyrekcję Zespołu Szkół. Należy podkreślić, że piknik upłynął w przyjaznej atmosferze. Uczniowie otrzymali dużą porcję wiedzy, która połączona została z elementami zabawy, co wpłynęło na jeszcze większe zainteresowanie prezentowanymi tematami.

Uczniowie z dużym zaciekawieniem obserwowali jak powstaje pasta dla słonia, czy podpalony, papierowy banknot naszego kolegi, ulegnie spaleniu. Podczas pokazów, poznaliśmy zagadnienia z różnych dziedzin nauki takich jak chemia, fizyka, matematyka, biologia i geografia. Pod koniec pikniku odbyło się losowanie nagród, które były dość zabawne, ciekawe i atrakcyjne.

Należy zaznaczyć, że w pikniku poza uczniami naszej szkoły, uczestniczyła młodzież gimnazjalna z Sadurek, Piotrowic, Nałęczowa oraz Gołąbków.

Mamy nadzieję, że takie imprezy będą organizowane częściej w naszej szkole i okażą się równie ciekawe, jak te, które odbyły się niedawno.


Monika Marczyńska  kl. II. A


Oto niektóre wypowiedzi i opinie uczestników pikniku:

- Osobiście, pokazy bardzo mi się podobały. Trafiły one idealnie w moje zainteresowania.

Adam

- Warsztaty bardzo mi się podobały. Były bardzo interesujące i pełne ciekawych informacji. Muszę również pochwalić się, ze wśród tak wielu uczestników podczas losowania wygrałam ciekawą nagrodę, której nie potrafię do tej pory ?rozgryźć?

Beata

- Podobało mi się planetarium, oraz pokazy chemiczne, które całkowicie ukazywały przydatność chemii w codziennym życiu.

Klaudia